Kategórie
Obecné zastupiteľstvo
Starosta:
Ladislav Vrabeľ

Poslanci :
Juraj Kasarda
Simona Jakubová
Darina Klebanová
Miroslav Tarabčák
Ing. Miloš Vrabeľ
Najnovšie komentáre
  Správy - 24 Hod
  Počasie
  TOPlist SEO Rozcestník

  Koronavírus COVID – 19

  Usmernenia:

   

   

  Opatrenia úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia 18.03.2020súbor

   

  Usmernenia hlavného hygienika - súbor

   

  10 odporúčaní pri COVID – 19

  Oznam č.1

  Oznam č.2

  Oznam č.3

  Oznam č.4

   

  Zmena a doplnenie opatreniasúbor

   

  Informácie o koronavíruse v rómskom jazyku 

  súbor

  súbor

  súbor

  Hasičský a záchranný zbor apeluje na občanov ‼️

  Marec býva pre hasičov mesiacom so zvýšeným výskytom požiarov v prírodnom prostredí, ktoré vznikajú vypaľovaním porastov, drevín a biologického odpadu. Každý rok počas tohto obdobia zápasia so spaľovaním suchej trávy, lístia a vetví zo stromov.
  V roku 2019 zaznamenali hasiči až 1677 požiarov, ktoré vznikli dôsledkom takéhoto vypaľovania, čo je oproti roku 2018 nárast až o 71% 

   Ak sa z dôvodu opatrení pre vírus COVID – 19 nachádzate momentálne doma a jarné počasie vás láka von robiť poriadok na dvore a záhrade, nepoužívajte na to oheň ‼️
  Čím menej budú musieť hasiči zasahovať pri výjazdoch takéhoto charakteru, tým viac ich budeme chrániť 

  V neposlednom rade – plošné vypaľovanie tráv a porastov môže skončiť pokutou vo výške 331 eur, pre podnikateľov sa suma môže vyšplhať až do výšky 16 596 eur. Nikto však v momentálnej situácii nechce rozdávať, ani dostávať pokuty.

   

  Cestovný poriadok platný od 23.03.2020  !!!

  Dobrý deň,

  na základe aktuálnej spoločenskej situácie Prešovský samosprávny kraj pristupuje k ďalším opatreniam pre núdzový stav. Jedným z týchto opatrení sa týka dopravnej obslužnosti.

  Od pondelka 23.3.2020 na území Prešovského kraja budú autobusy v prímestskej autobusovej doprave premávať v špeciálnom prázdninovom režime. To znamená že počas celého pracovného týždňa budú spoje vykonávané podľa cestovného poriadku platného počas víkendu s možnými ďalšími úpravami spojov, ktoré sa nevyužívajú aj počas víkendu. Zároveň počas pracovných dní v tomto režime pribudnú spoje, ktoré sú potrebné a ešte sa momentálne využívajú v dostatočnej miere na dochádzku do práce a pre zabezpečenie základných potrieb. V značnom rozsahu, tak dôjde k redukcií spojov a zníženiu rozsahu dopravnej obsluhy. Toto opatrenie má napomôcť k tomu, aby chránilo obyvateľstvo a nebolo podporované v cestovaní a boli adekvátne vynaložené finančné prostriedky.

  Následne predpokladáme, že od 1. apríla 2020, na základe týchto poznatkov a údajov počas zavedenia špeciálneho prázdninového režimu, IDS Východ a dopravcovia v oboch krajoch PSK a KSK spoločne príjmu mimoriadny cestovný poriadok. Samozrejme, ak nenastanú iné zmeny z úrovne štátu.

  V prípade potreby prosím kontaktovať dopravcu vykonávajúceho dopravu vo Vašej obci, odbor dopravy PSK pre operatívne riešenie situácie z dôvodu posilnenia spojov.

  Dopravca ktorý zabezpečuje dopravnú obsluhu vo Vašej obci Vás v rámci svojich možností bude informovať o nových platných cestovných poriadkoch platiacich od 23.3.2020, oboznámi obec elektronicky mailom, vyvesením cestovného poriadku na svojej webovej stránke, vyvesenie cestovného poriadku na zastávkach (podľa časových a personálnych možností), cez združenia obcí a miest. Prosíme komunikujte všetkými dostupnými kanálmi, ktorými sa k Vám môžu dostať informácie. Informácie budú prichádzať postupne, keďže zamestnanci dopravcu pracujú v obmedzenom režime.

  Prosíme oboznámiť občanov s týmto špeciálnym prázdninovým režimom pomocou dostupných komunikačných kanálov (rozhlas, sociálne siete, iné). Oznámte občanom ak je možné aj počas víkendu  v akom režime bude doprava premávať v pracovných dňoch od 23.3.2020. Zmeny prosím oznámiť v obciach po doručení/oboznámení režimu.

  Buďme voči sebe tolerantný, trpezlivý. Situácia sa mení dramaticky z dňa na deň a je ťažké reagovať na ňu.

  Terminológia: „Špeciálny prázdninový režim“ = sobota resp. nedeľa + pracovne spoje /ráno, poobede/ a zabezpečenie potrieb obyvateľov kraja.

  Linka 712408     Svidnik-Stropkov-Domaša Valkov- Giraltovce - súbor

   

  25.03.2020 

   Obecný úrad  Bžany zabezpečil ochranné rúška pre všetkých obyvateľov obce  Bžany. Distribuované boli v stredu, 24. marca od 10:00 hodiny do každej domácnosti. Rúška pre deti sa momentálne ešte šijú, ako náhle budu hotové obec ich dodá pre všetky deti.

   

   

   

  Oznam pre obyvateľov obce Bžany

  OPATRENIA NA OCHRANU ZDRAVIA A ŽIVOTA OBYVATEĽOV

  1. Obecný úrad v Bžanoch obmedzuje stránkové hodiny

  Obecný úrad s okamžitou platnosťou až do odvolania bude pre verejnosť uzatvorený. Pracovníčka obce p. Štoková bude na obecnom úrade denne od 8:00 do 11:00 hodiny, ale dvere na úrad budú uzamknuté.       

  Ak budete chcieť čokoľvek vybaviť, v prípade, že to nie je nevyhnutné, urobte tak až po odvolaní mimoriadnej situácie.       

  V prípade, že aj napriek tomu potrebujete získať nejaké potvrdenie, zatelefonujte      prosíme       vopred TSP pracovníčke obce Mgr. Viere Štokovej 

  na t. č. 0915 966 775 a informujte ju o tom, ona Vám ho nachystá a otvorí vám dvere.   

  2. VPP pracovníci obce sú do odvolania doma a budú v pracovnej pohotovosti.   

  V prípade, že sa vyskytne akákoľvek nepredvídateľná udalosť, sú pripravení nastúpiť do práce a vykonávať všetky nevyhnutné činnosti na zabezpečenie chodu obce.    

  3. Pozor, deti nemajú v škole voľno preto, aby sa stretávali. Poučte ich!!!   

  Minimalizujte návštevy v rámci rodiny, dozerajte a poučte aj svoje deti. Vírus je veľmi nebezpečný a jeho nositeľ nemusí vedieť, že je infikovaný. Človek môže byť infikovaný, ale choroba sa u neho prejaví až o niekoľko dní. Zamedzte nešťastiu v rodine z dôvodu nezodpovedného       správania       sa   detí,      alebo nezodpovedných členov rodiny.   

  4. V prípade príznakov ochorenia bezodkladne informujte obecný úrad

  V prípade, že máte príznaky choroby,  telefónne číslo na starostu obce  je 0915 869 384. Obecný úrad bude informovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva.    

  5.  Všetci ľudia, ktorí prišli zo zahraničia musia byť v povinnej karanténe

  Každý, kto sa vrátil zo zahraničia z rizikovej oblasti by mal byť v domácej karanténe minimálne 14 dní. Ak potrebujete lieky, kontaktujte Vášho ošetrujúceho lekára a využite formu e-receptu, lieky si budete vedieť vyzdvihnúť priamo v lekárni bez návštevy lekára.   

  6. Ľudia s príznakmi choroby by mali ostať v samostatnej izbe

  Ak máte v rodine osobu, ktorá má príznaky choroby, izolujte ju radšej v samostatnej izbe. Nemusí ísť hneď o kritickú situáciu, dôležité je dodržiavať všetky odporúčania ako je zvýšená hygiena, umývanie rúk, dodržiavanie odstupu od nakazených, dodržiavanie odstupu od ostatných ľudí aspoň na 1 meter, rovnako obmedzte podávanie rúk.   

  7. Informácia pre dôchodcov ohľadom nákupov

  Dôchodcovia sú najohrozenejšia skupina obyvateľstva. V prípade, že Vám nemá kto z rodiny nakúpiť, kontaktujte obecný úrad na t.č. 0915 966 775 a naši pracovníci, ktorí sú v pohotovosti Vám nakúpia nevyhnutné potraviny, alebo lieky.   

  Dôchodcovia, ktorí sú doma osamote, v prípade akýchkoľvek problémov nech kontaktujú obecný úrad.   

  8.  Nepodliehajte panike

  Drvivá väčšina ľudí ochorenie prekonala bez následkov. Ide o to, aby sa zamedzilo šíreniu vírusu, pretože ohrození sú najmä starší ľudia a ľudia trpiaci aj inými ochoreniami.   

  9.  Sväté liturgie sú zrušené   

  S pozdravom   

  Obecný úrad v Bžanoch   

  Telefónne kontakty:   

  Starosta obce Bc. Ladislav Vrabeľ: 0915 869 384   

  Mgr. Viera Štoková – TSP: 0915 966 775

    

   

  Oznam

  Oznamujeme občanom, tým ktorí si nemôžu zabezpečiť základné potraviny , nech sa nahlásia na obecnom úrade,

   

  č.t. 0915 966 775, že si chcú urobiť nákup a starosta obce ich odvezie na nákup a privezie späť domov s nákupom.

   

  Lekáreň srdce Stropkov

   

  Lekáreň Srdce Stropkov zabezpečí rozvoz predpísaných liekov zdarma (v okrese Stropkov).
  Objednávky: Po – Pia 8.00 – 13.00 hod. na tel.: 054/742 4497.  

   

  Rozhodnutie MŠVVaŠ SR – zo dňa 26.03.2020  – súbor

   

  Oparenia  ÚVZ SR zo dňa 29.03.2020 - súbor

  Opatrenia ÚVZ SR – karanténa zo dňa 06.04.2020 - súbor

  PSK ohľadom autobusových spojov 07.04.2020 - súbor

  Zastavme násilie v čase izolácie- zo dňa 29.04.2020 -        Súbor   súbor     súbor

   

  Utorok 24. novembra 2020
  Archív
  ";