Kategórie
Obecné zastupiteľstvo
Starosta:
Ladislav Vrabeľ

Poslanci :
Juraj Kasarda
Simona Jakubová
Darina Klebanová
Miroslav Tarabčák
Ing. Miloš Vrabeľ
Najnovšie komentáre
  Správy - 24 Hod
  Počasie
  TOPlist SEO Rozcestník

  Sväté misie

  Ľudové misie v Bžanoch

  V dňoch 20.-28. október 2007 sa v Bžanoch uskutočnili sväté misie. Táto malá dedinka pri Domaši patrí ako filiálka do farnosti Lomné. Ani najstarší obyvatelia obce si nepamätali na ľudové misie, ktoré pred rokom 1950 robili misionári redemptoristi z Michaloviec či Stropkova. Veď ani nemohli, pretože misie sa v ich obci uskutočnili prvý raz. Niektorí sa zúčastnili svätých misií vo farskom chráme v Lomnom v roku 2004. Teraz však mali možnosť prežívať misie vo vlastnom chráme, ktorý má za patróna sv. Mikuláša.

  Program sv. misií sa začal veľkou večierňou a privítaním misionárov o. Milana a o. Atanáza. Misionári sa dotkli základných tém ako Boh je láska, hriech, spoveď, večný život, Ježiš je Pán, Eucharistia, manželstvo, Mária, prostriedky spásy a modlitba. Za pozornosť určite stojí krížová cesta po dedine. Aj napriek hustému dažďu sme v krížovej ceste pokračovali vo viere, že Boh našu námahu požehná a aj vďaka našim modlitbám miestne spoločenstvo kresťanov prežije prebudenie.

  V nedeľu sme zakončili sväté misie posviackou misijného kríža, ktorý bude pripomínať to všetko, čo sa v obci dialo počas svätých misií.

  o. Daniel Atanáz Manzák

   

  Utorok 24. novembra 2020
  Archív
  ";